Başkan Akaydın’dan örnek bir tesis daha

17 Mart 2014

borufabrikasi2Büyükşehir Belediyesi kendi boru fabrikasını açıyor

Üreten belediyecilik anlayışı ile hizmetlerini sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, kanalizasyon yapımında kullanılan boruları ürettiği tesis 14 Mart Cuma günü saat 11.00’da Organize Sanayi Bölgesi’nde törenle hizmete açılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, kanalizasyon yapımında kullanılan boruları ve prefabrik yapıları, ASAT’ın alt kuruluşu olan ALDAŞ şirketi aracılığıyla üretmeye başladıklarını açıkladı. Akaydın, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 10 bin metrekarelik alanda kurdukları Prefabrik Yapı Elemanları Üretim Tesisi’ni, 14 Mart Cuma günü saat 11.00’da resmi olarak hizmete açacaklarını söyledi. Akaydın, “Tesis, ISO EN 9000, ISO EN 14000, OHSAS TS 18001 ve ISO IEC 27001 kalite belgeleriyle üretmekte olduğu betonarme prefabrik yapı elemanları ile sektöründe farklı ve lider bir konuma yükselmek için teknolojik yatırımlar ve AR-GE çalışmalarıyla hizmetlerini sürdürüyor” dedi.

ÜRETEN BELEDİYEYİZ

Üreten belediye anlayışını benimsediklerinin altını çizen Akaydın, “Belediyemiz kendi ihtiyaçlarını kendi üreterek büyük tasarruf sağlıyor. Belediye şirketimiz olan ALDAŞ da bu yatırımla en büyük giderlerimizden biri olan kanalizasyon malzemelerini kendi üretecek. Bunun yanında dışarıya da satış yaparak önemli bir gelir kapısını daha kentimize kazandıracağız” diye konuştu.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.