Başkan Savaş; “Eğitime destek olmak bir ibadettir” çağdaş kent, çağdaş eğitim…

31 Mayıs 2013

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antakya Şube Başkanı Nabi İnal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.
Kısa bir süre önce yapılan kongre sonrasında yeniden başkanlık görevini üstlenen Nabi İnal, beraberinde bulunan yönetim ve kurul üyeleri Nursel Neşe, Hatice Aydın, Serhat Kuseyri ve Jozef Naseh ile birlikte Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antakya Şube Başkanı Nabi İnal, çağdaş bir eğitim için çaba harcadıklarını dile getirerek, “Çağdaş bir kentte çağdaş bireylerin yetişmesi için çaba harcıyoruz. Dernek olarak; ilk, orta, lise ve üniversitede okuyan toplam 300 öğrenciye burs veriyoruz. Okullarımıza imkanlarımız ölçüsünde ana sınıfı, kütüphaneler yapıyor ve oyun grupları kuruyoruz. Özellikle köy okullarımızı ziyaret ederek burada okuyan öğrencilerimizin çağdaş bir eğitim konusunda yetişmeleri için çalışmalar yapıyoruz. Çağdaş bir eğitim için de her zaman belediyemiz ile işbirliği halinde olmak istediğimizi belirtmek için sizi ziyaret ettik” dedi.
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, çağdaş bir kent ve çağdaş bir eğitim için belediye olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini ifade ederek, “Belediye olarak okullara desteğimiz devam ediyor. Bu konuda çok önemli mesafeler aldık. Sık sık okullarımızı ziyaret ederek idareci ve öğrencilerimizle sohbet ediyorum. Okulların bahçe düzenlemesini yapıyor, kütüphanelerine destek oluyor, spor aletleri ve oyun grupları kuruyoruz. Eğitime destek olmak bir ibadettir. İbadet sadece dini görevleri yerine getirmekle olmaz. Çağdaş bir eğitim için hizmet etmek ve çalışmakta ibadetlerin en güzelidir. Eğitime destek konusunda çalışmalar yapan tüm sivil toplum kuruluşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
Şehrimizde sosyal barışı korumak için çaba harcıyoruz.
Başkan Savaş, sivil toplum kuruluşları ile birlikte el ele vererek şehrin gelişimi ve birlik beraberliğini sağlamak amacıyla çalışmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, “Birlik ve beraberlik çağrılarımız devam ediyor. Bizler şehrin belediye başkanları olarak toplanıyor, fikir alış verişinde bulunuyor ve birlik beraberlik çağrılarımıza devam ediyoruz. Şehrimizde sosyal barışı korumak için çaba harcıyoruz. İnsanlarımızın tüm renkleri çok sağduyulu ve şehrimizdeki barış kardeşlik ve huzur ortamını kimse bozamaz, buna müsaade etmeyiz” dedi.
Başkan Savaş, ÇYDD Yönetim Kurulu Üyelerine getirdikleri güzel çiçek için teşekkür ederek, konuk heyetle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.