Ankara’daki Bursalıların yeni buluşma noktası

23 Ağustos 2013

ankara-bursa-eviBüyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ankara Kalesi’nde bulunan Bursa Evi’ndeki inşaat çalışmalarının 1 hafta içinde biteceğini ve mekanın Ankara’daki Bursa dostlarının buluşma noktası olacağını söyledi.

Ankara’da inşaatı devam eden Bursa Evi’nde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her alanda gelişip kalkınması ve kente yatırımların hızlandırılması için gereken çalışmaların yapıldığını söyledi. Bursa lobisinin de bu anlamda güçlendirilmesinin önemine değinen Başkan Altepe, “Bu kapsamda Bursa dışında da yatırımlarımız var, bunlardan en önemlisi Ankara’daki Bursa Evi’miz. Ankara Kalesi’nin hemen girişindeki 3 parsel Bursa Evi parseli. Burada satın aldığımız bu parsellerde artık inşaatımız tamamlanmak üzere. Artık Ankara’da bir Bursa Evi var. Bursalıların buluşacağı, önemli bir sosyal tesisi gerçekleştiriyoruz” dedi.
Başkan Altepe, Ankara’da Bakanlıklarda, genel müdürlüklerde ve tüm kurumlarda yaklaşık 9 binin üzerinde Bursalı bürokratın bulunduğunu belirterek, “Artık Ankara’da Bursa’nın lobisinin güçlenmesi, burada Bursalı yöneticilerin bir araya gelmesi, Bursa için fikir üretmeleri ve Bursa’nın gelişimine katkı koymaları için önemli bir merkez olacak. Bu kapsamda belediye şirketlerimiz tarafından yapılan sürdürülen bu inşaatımız artık tamamlanmak üzere. Son hazırlıkları yapılıyor. Şu anda müştemilatı düzenleniyor. Yapılan çalışmalarla birlikte tüm sistem tamamlanıp bir hafta içinde bu mekan faaliyete geçecek” diye konuştu.
Başkan Altepe, Ankara’nın merkezinde bulunan Bursa Evi’nin özel organizasyonların yapıldığı önemli bir buluşma noktası olacağını, Bursalılar ve tüm Bursa dostlarının da bu mekanda bir araya geleceğini söyledi.
Başkan Altepe, Ankara Evi’nde Bursa’nın İskender kebabından kestane şekerine kadar her türlü sembol ve değerin de bulunabileceğini ifade etti. Altepe’ye, Bursa Evi’nin inşaat çalışmaları incelemesinde Başkan Danışmanı Fahreddin Yıldırım ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın da kendisine eşlik etti.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.