Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne Hayran Kaldılar

22 Şubat 2013

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın eşi Dr. Günseli Akaydın’ın ev sahipliğinde Çıplaklı’daki Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın eşi Özden Altıparmak, “Burası engelliler için ayrı bir dünya olmuş” dedi.
Türkiye’nin en büyük engelli rehabilitasyon merkezi olma özelliğini taşıyan Çıplaklı Engelliler Rehabilitasyon Merkezi protokol eşlerini konuk etti. Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın eşi Özden Altıparmak, İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam’ın eşi Fatma Sağlam ve İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Aykut Tanrıverdi’nin eşi Nihan Tanrıverdi, Antalya Gönüllüleri Derneği ve Engelli Bireyler Derneği Başkanı Dr. Günseli Akaydın eşliğinde rehabilitasyon merkezini inceleyerek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Merkez, protokol eşlerinden tam not aldı.

ÇOCUKLARLA İLGİLENDİ
Rehberlik sınıfları, bireysel gelişim salonları, veli iş atölyeleri ve merkez içinde bulunan 80 yatak kapasiteli oteli gezen Özden Altıparmak ve beraberindekiler, sınıflarda eğitim gören çocuklarla yakından ilgilendi. İş atölyesinde yapılan çalışmaları beğeni ile izleyen Altıparmak, “İlçeler dahil olmak üzere birçok rehabilitasyon merkezi gezdik. Burası bambaşka. Çocuklar ve aileleri için ayrı bir dünya olmuş. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

EL BECERİLERİNE HAYRAN KALDI
Çocukların el beceriyle yaptığı seramik ve ahşap boyama çalışmalardan çok etkilendiğini ifade eden Özden Altıparmak, “Burada yapılan el ürünleri normal bir insanın elinden çıkmış gibiydi. Usta öğreticilerimiz de belli ki çok emek vermişler. Gerçekten çok güzel işler çıkmış” diye konuştu.

ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ
Konuklarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Günseli Akaydın rehabilitasyon merkezine herkesin destek olması gerektiğine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Özden hanımın burada bulunmasından dolayı çok mutluyum. Böyle bir yeri herkesin görmesi gerektiği kanısındayım. 220 öğrenciye ulaştık. Kapasitemiz çok yüksek. Buranın sayıca artması lazım. Engelli çocuklarımızı ve ailelerimizi, herkesi buraya bekliyoruz.”

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.