Gebze´ye Yeni Prestij Parkı

14 Aralık 2012

Gebze’ye yeni bir prestij parkı

Gebze Belediyesi tarafından Mimar Sinan Mahallesi’nde 4 bin metrekarelik alanda inşa edilen Şifa Parkı, estetik peyzaj uygulaması ile mahalle sakinlerinin en önemli dinlenme ve spor yapma mekanı oldu.

Sanayi şehri Gebze’de park ve yeşil alan düzenlemelerine büyük önem veren Gebze Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Mimar Sinan Mahallesi’ne yeni bir prestij parkı daha kazandırdı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in mahalle sakinleriyle yaptığı istişareler sonucu inşa edilerek hizmete açılan Şifa Parkı, İzmit Körfezi’ne hakim manzarasıyla da bölgenin önemli dinlenme ve seyir mekanı haline geldi.

ESTETİK VE ÖZGÜN BİR TASARIM UGYULANDI

Mimar Sinan Mezarlığı ve aile sağlığı merkezi arasında yer alan toplam 4 bin metrekarelik alanda inşa edilen park, estetik peyzaj düzenlemesi ve park mobilyalarıyla dikkati çekiyor. Süs ve peyzaj bitkileri ile renkli parke zemin uygulaması yapılan parkta çocuk oyun grubu, yürüyüş parkuru, çimlendirilmiş geniş yeşil alan, dinlenme ve oturma grupları ile birlikte altı adet çeşme yer alıyor. Fitnes spor aletlerinin de monte edildiği parkta vatandaşlar günün her saatinde spor yapabiliyor.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in talimatıyla 3.5 yıl içinde toplam 54 parkı tamamlayarak hizmete açan park ve bahçeler müdürlüğü yetkilileri, önümüzdeki yıl hizmete açmak üzere çok sayıda yeni park projesi hazırlıklarının devam ettiğini bildirdi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.