Kadirli’de çevre konuşuldu

03 Mayıs 2013

Belediyemiz tarafından çevre kirliliğinin önlemek amacıyla “Temiz Toplum, temiz Kadirli” projesi bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanımız Dr. Ömer Tarhan, Çocuk ve Tiyatro Salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, çevre konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini belirterek, daha temiz bir Kadirli için çalıştıklarını, bu yüzden insan sağlığına ve hijyene önem gösterdiklerini söyledi.

Asıl mesleğinin hekimlik olduğunu ve son yıllarda çevre kirliliğine bağlı olarak Kanser hastalığının arttığını iddia eden Tarhan, konuşmasının şöyle sürdürdü:

“Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için belediye olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Allah rızası için yapacağımız böyle önemli projelerle gençlerimizi sokaktan kurtaralım. Bir hekim olarak şunu iddia ediyorum, son yıllarda çevre kirliliği nedeniyle Kanser hastalığı ciddi oranda artmıştır.

Bir şehrin yaşanabilir olması için ilk görev vatandaşa düşmektedir. Vatandaşlarımızdan isteğimiz ev veya iş yerinin çevresini temiz tutmasıdır. Mahalle ve caddeler şehrin aynasıdır. İmkanlarımız ölçüsünde temizlik ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de desteği ile okullarımızda başlatacağımız geri dönüşüm çalışmasıyla çevre konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Temiz bir Kadirli için elimizden geleni yapıyoruz.”

Kadirli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Sedat Gökfidan ise bir şehrin en önemli konularının başında çevre temizliğinin geldiğini ve her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Kadirli’nin daha güzel ve yaşanabilir bir şehir olması için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğine değinen Gökfidan, “Yaşadığımız şehrimizin güzel ve daha temiz bir görüntüye kavuşması herkesi mutlu edecektir. Çevreyi kirletecek teknolojik atıklara izin vermeyin. Çevre ile uyumlu olan teknolojik çalışmalar var. Geleceğimize sahip çıkalım. Çevre konusunda akademik ve diğer konularda her zaman yanınızdayız” dedi.

Kadirli’nin temiz bir çevreye kavuşması yönünde yapılması gerekenlerin tartışıldığı toplantıya, bazı daire ve okul müdürleri ile birlikte davetliler katıldı.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.