OBEZİTE İLE MÜCADELE İÇİN PEDAL ÇEVİRİN

16 Kasım 2012


Bursa´nın İnegöl ilçesinde bisiklet şenliği düzenleniyor.İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu yıl dördüncüsü düzenlenen bisiklet şenliğine bütün ilçe halkını davet etti. İnegöl’ün yapısının bisiklete çok uygun olduğunu ve ilçenin bisikletle tanışıklığının çok eskilere dayandığını kaydeden Başkan Aktaş, “Kent Müzesi´nde 1940 yılına ait bisiklet ehliyeti, bir dönem İnegöl’deki bisiklet sayısı ve kullanıcılarının çok fazla olduğunu ve bunlara bir düzen sağlamak için ehliyet verildiğini gösteriyor” dedi.

“Bisiklet kullanıcılarının sayısı günümüzde hala varlıklarını koruyor” diyen Aktaş, “Bunu dikkate alarak caddelerimize bisiklet duraklarını bisiklet kullanıcılarının hizmetine sunduk. Bilindiği üzere İnegöl Belediyesi olarak yakın tarihimizde bisiklet yarışları yapılmıştır. Tertipleyen dönemin belediye başkanlarına teşekkür ediyoruz. Biz de dönemimiz itibari ile 2009 yılından beri her yıl bisiklet yarışları düzenlemeye başladık. Her yıl onlarca yaşlı ve genç yarışlarımıza renk katıyor” dedi.

Bu yıl itibari ile de şenliğin 4’üncüsünü farklı bir formatta düzenlediklerini söyleyen Aktaş, “Bizler İnegöl Belediyesi olarak, bakanlığın ‘Obezite ile mücadele için pedal çevirin’ sloganıyla başlattığı bu kampanyaya bisiklet şenliği ile dahil oluyoruz. Daha sağlıklı bir hayat için bu bisiklet şenliğini düzenliyoruz. Şenliğimiz 17 Kasım 2012 Cumartesi günü yapılacak. Saat 14.30’da başlayacak şenliğimiz, İnegöl AVM önünden start alıp Fatih Camii önünde, Mehter Derneği karşısındaki otoparkta son bulacak” dedi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.