Odunpazarı Belediyesi’nden Dönüşüm Çağrısı

17 Mart 2014

haber-Odunpazarı-Belediyesi’nden-Dönüşüm-Çağrısı-b1Odunpazarı Belediyesi, yenilediği Geri Kazanım Sistemi ile birlikte ‘’Dönüşüm Seninle Başlar ‘’ sloganıyla Odunpazarı halkını geri dönüşüme çağırıyor.

2007 yılında başlattığı geri kazanım projesini yıllardır başarıyla uygulayan ve Türkiye genelinde örnek gösterilen Odunpazarı Belediyesi Geri Kazanım Sistemi, halkın katılımını arttırmak amacıyla ‘Dönüşüm Seninle Başlar ‘ sloganı altında bir kampanya başlattı.

Yıllardır yaptıkları çalışmalarla Eskişehir’de geri kazanım bilincinin çığ gibi büyüdüğüne dikkat çeken Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, bu yatırımla birlikte “Dönüşüm Seninle Başlar” sloganı altında uzun soluklu bir kampanya başlattıklarını, kampanya çerçevesinde özellikle çocukları bilinçlendirerek ve harekete geçirerek yetişkinlere örnek olmalarını hedeflediklerini ifade etti. Geri dönüşüm çalışmaları ve kampanya bünyesinde yapılacak faaliyetlerin www.donusumseninlebaslar.com adresinden takip edilebileceğini belirten Başkan Sakallı, aynı zamanda şehrin çeşitli bölgelerinde kurulacak stantlar ile de Odunpazarı halkının bilgilendirileceğini ifade etti.

“Türkiye’nin en çok atık toplayan belediyesi” olmak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Sakallı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2014 yılı sonuna kadar Odunpazarı bölgesindeki tüm mahallelere yeni aparatların dağıtılacağını belirtti. Yenilenen geri kazanım sistemi ile birlikte toplanan atıkların, Türkiye’nin Avrupa standartlarındaki ilk ve tek ambalaj atığı ayırma tesisinde ayrıştırıldığını da sözlerine ekleyen Sakallı, başlattıkları kampanya ile birlikte ‘Dönüşüm Seninle Başlar’ diyerek, geri dönüşüm bilincini hayatın her alanına yaymayı ve Odunpazarı halkının katılımını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.