Osmangazi’den bir örnek proje daha

06 Eylül 2013

fg_006Osmangazi Belediyesinin ilçedeki yatırımları hız kesmeden sürüyor. Bu güne kadar ilçede 1200’e yakın projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Dündar, “Osmangazi’de, tarihinin en hacimli, en kapsamlı projelerini hayata geçirdik. Bu gün temelini attığımız Soğanlı Kültür Merkezi de, modern ve farklı mimarisi ile örnek teşkil edecek bir proje” dedi.

ÖRNEK BİR MERKEZ OLACAK

Osmangazi Belediyesinin, Soğanlı Mahallesinde 9 bin metrekare alan üzerine inşa edeceği, içerisinde, atölye salonları, idari ofisler, sosyal yardım birimi, spor salonu, Ar- Ge ofisleri, fuaye alanı ve kafeteryaların bulunacağı Soğanlı Kültür Merkezi’nin temeli, Başkan Mustafa Dündar’ın da katıldığı törenle atıldı.

10 AYDA TAMAMLANACAK

Bir yıl içerisinde tamamlanması planlanan Soğanlı Kültür Merkezinin temel atma töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bu güne kadar Osmangazi’de geliştirdiğimiz projelerle bir çok yerel yönetime örnek olduk. Soğanlı Kültür Merkezimiz de böyle örnek projelerimizden birisi olacak. Yaklaşık 10 ay içinde tamamlanmayı planladığımız merkezde, sosyal yardım birimi, idari ofisler, spor salonu, atölye salonları, Ar – Ge ofisleri, fuaye alanı ve kafeteryalar yer alacak. Modern ve farklı mimarisi ile örnek olacak Kültür Merkezimiz için 7 milyon 400 bin TL kaynak kullanacağız” dedi.

HEDEFLERİMİZİ İKİYE KATLADIK

Bu güne kadar Osmangazi’de söz verdikleri tüm projeleri tamamladıklarını, bazı projelerle ilgili hedeflerini ise zaman içerisinde revize ederek iki katına çıkarttıklarını anlatan Başkan Dündar, “Gelen istek ve talepler doğrultusunda, otopark ve kapalı Pazar yeri yapımı ile ilgili hedeflerimizi zaman içerisinde iki katına çıkarttık. Soğanlı mahallemizde, geçtiğimiz yıl temelini attığımız Soğanlı Pazar Alanı’nı da söz verdiğimiz gibi kısa sürede tamamladık ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

HİZMETLERİMİZ BAŞ DÖNDÜRÜYOR

Osmangazi’de 4 yıllık süre içerisinde, ilçe tarihinin en kapsamlı, en hacimli projelerini hayata geçirdiklerini ifade eden Dündar, “Yaptığımız çalışmalar sadece Osmangazi ile sınırlı değil. Balkan coğrafyasında da bir çok başarılı projeye imza attık. Son olarak, TİKA ile Kosova’da Sultan Murat Kültür Merkezi yapımı için protokol imzaladık. Osmangazi Belediyesi olarak yürüttüğümüz bu çalışmalar baş döndürüyor. Bu baş döndürücü hizmetlerimiz, Osmangazi ve Balkan Coğrafyasında bundan sonra da sürecek” dedi. Soğanlı Mahalle Muhtarı Adem Asa’da yaptığı konuşmada, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a, yaptığı hizmetler için teşekkür etti.

Soğanlı Kültür Merkezi’nin temel atma törenine, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Osmangazi belediye Başkan Yardımcıları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Halkoyunları gösterileri ve konuşmaların ardından, Osmangazi Kültür Merkezi’nin temeli büyük bir coşku ile atıldı.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.