Sağlıklı Kentler Birliği encümeni toplandı

26 Haziran 2014

Sağlıklı Kentler Birliği’nin yerel seçimlerden sonraki ilk encümen toplantısı Recep Altepe başkanlığında 20 Haziran 2014 tarihindeBursa’da yapıldı.

Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığında Sağlıklı Kentler Birliği hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıya Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin,Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyesi Münire Altınbaş, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Ali Uçar ve Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyesi Turgut Doğandor katıldı.

Encümen toplantısında ilk olarakyeni encümen üyelerine birliğin yapısı hakkında bilgilendirme yapılırken, daha sonra gündem maddeleri ve yeni çalışma dönemi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Yeni çalışma dönemi hakkında alınan görüş ve öneriler sonrasında encümen üyelerine Eylül ayında Kırşehir’de gerçekleşecek Sağlıklı Kentler Birliği 10. Yıl konferansı ve ekim ayında Atina’da düzenlenecek Dünya Sağlık Örgütü konferansı hakkında bilgilendirme yapıldı. Sağlıklı Kentler Birliği’nin 21. Olağan Meclis toplantısının gerçekleşeceği Kırşehir konferansı hazırlık süreci ve 6. Fazın başlangıç toplantısı niteliği taşıyan 21. Yüzyılda Kentsel Yaşam konulu DSÖ Sağlıklı Şehirler Konferansının konuları encümen üyeleri ile paylaşıldı.

Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu üyeleri ve Birlik bünyesinde görev yapacak personel durumunun görüşüldüğü encümen toplantısı Birliğe yeni üyelerin kazandırılması çalışmalarının başlatılması yönünde alınan karar ile sona erdi.

 

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.