Sağlıklı kentler Karşıyaka’da buluşuyor

27 Eylül 2013

banner karşıyakaDünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler alt ağı konumundaki Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin, 2-3-4 Ekim tarihleri arasında Karşıyaka’da gerçekleştireceği 9. Yıl Konferansı’nda, aynı zamanda 19. Olağan Meclis Toplantısı da yapılacak. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin başkanlığını yaptığı Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 9. Yıl Konferansı’nda Kentlerde çocuk odaklı yaklaşımlar, kültürel miras, engellilere yönelik çalışmalar, ulaşımda bisiklet kullanımı gibi konular ele alınacak.
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyelerini Karşıyaka’da en iyi şekilde ağırlayacaklarını belirten Belediye Başkanı Cevat Durak, “Kontrolsüz kentleşme sonucu çarpık gelişen kentimizi sağlıklı bir yapıya kavuşturabilmek için 9 yıldır çok ciddi çalışmalar yaptık. Bu nedenle, kentsel yenileme çalışmaları önceliğimiz oldu. Eski yerleşim bölgelerimizde, yenileme projelerimizin hayat geçirilmesi için bu yüzden olağanüstü bir mesai harcıyoruz. Yeni yerleşim bölgelerimizin, sağlıklı, düzenli gelişimi içinse, azami özen gösteriyoruz. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyeliğimiz ise, bize çalışmalarımızda yeni ufuklar açıyor, paylaşımlar sağlıyor. Karşıyaka’da gerçekleşecek 9. Yıl Konferansı’nda konuklarımızı en iyi şekilde ağırlayarak, kentimizin son yıllarda geçirdiği değişimi anlatacağız” dedi.
2-3-4 Ekim 2013 tarihlerinde gerçekleşecek buluşmada Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde konferans düzenlenecek. Konferansta Sağlıklı Kentler Birliği tarafından her yıl düzenlenen yarışmanın ödül töreni de gerçekleşecek. Karşıyaka Belediyesi Yamanlar Gençlik Merkezi projesiyle Sağlıklı Çevre kategorisinde en iyi uygulama ödülü alacak.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.