Şefkat Eli Projesi devam ediyor

16 Ağustos 2013

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi tarafından yürütülen Şefkat Eli Projesi devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi tarafından yürütülen Şefkat Eli Projesi’nde 7-14 yaş grubundaki yetim, öksüz veya parçalanmış aile çocukları okul rehber öğretmenleri aracılığıyla tespit ediliyor. Çocukların kültürel, sanatsal ve sosyal gelişimleri için branş hocalar eşliğinde çocukların ilgi ve yeteneklerine göre kurslar veriliyor. Kursların yanı sıra çocukların yaş gruplarına göre kitap kulübü oluşturuluyor. Bütün bunların yanı sıra çocukların sosyalleşmesi için sosyal aktiviteler de düzenleniyor. Sosyal aktivitelerin yanı sıra kurum ziyaretleri, sinema etkinlikleri, geziler düzenleniyor. Bu proje kapsamında 21 çocuğa eğitim veriliyor.

Bu proje kapsamında Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ziyaret edilerek çocuklara emniyet birimlere tanıtıldı ve emniyet teşkilatı hakkında bilgiler verildi.

Şefkat Eli projesi ile bilgi veren Başkan Bahçeci, “Proje kapsamında emniyet müdürlüğü ve itfaiye müdürlüğü ziyaretlerini gerçekleştirdik. İtfaiye ziyaretinde İtfaiye teşkilatının önemi, kazalar, doğal afetler ve alınabilecek tedbirler hakkında bilgiler verdik. Bunun yanı sıra çocuklarımızın kültürel yönden gelişimlerini sağlamak için sinema keyfi de yaşattık. Bu proje ile Belediyemiz sosyal belediyecilik alanındaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Daha önceden başlattığımız Gönül Dağı projesi ile yalnız ve yaşlı olan vatandaşlarımızın yüreğine dokunduk. Onların bu hayatta yalnız olmadığını biz de varız diyerek hissettirdik. Dünyanın en zor işlerinden biri olan gönül işini başardık. Şevkat Eli projemizle de çocuklarımızın yüreğine dokunuyor, onların sesini duyuyoruz. Aile Yaşam Merkezimizde verdiğimiz eğitimlerle de onların sosyal, kültürel, sanatsal gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.

Belediye olarak elimizden geldiği sürece gönüllü projelere destek vermeye devam edeceğiz. İnşallah yardım ettiğimiz, gönüllerine dokunduğumuz insan sayısı gün geçtikçe artar. Bu tür işleri gönüllü yapmak her zaman insana büyük mutluluk ve huzur verir. O açıdan bu projede görevli olan ve öncülük eden Aile Yaşam Merkezi personelimize ve tüm Belediye personelimize teşekkür ediyorum.”

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.