Serinleten durakların sayısı artıyor

12 Temmuz 2013

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kendi atölyelerinde ürettiği, enerjisini güneşten alan klimalı duraklardan ikisi daha Yener Ulusoy Bulvarı ile Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne yerleştirildi. Şu anda 4’e ulaşan klimalı duraklara 30 tane daha ekleneceği belirtildi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın seçim vaatleri arasında yer alan ‘Güneşkent Antalya’ projesi meyvelerini vermeye devam ediyor. İnsan odaklı belediyecilik anlayışı doğrultunda Büyükşehir Belediyesi’nin Boğaçayı Atölyeleri’nde kendi imkanlarıyla ürettiği, enerjisini güneşten alan klimalı duraklar vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda Antalya geneline yayılıyor.

KLİMALI DURAKLAR 4 OLDU

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Yener Ulusoy Bulvarı üzerine ile Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne iki klimalı durak daha yerleştirildi. Daha önce monte edilen Işıklar Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki duraklarla birlikte klimalı durak sayısı 4’e yükseldi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı yetkilileri, klimalı duraklardan vatandaşların büyük memnuniyet duyduğunu ve sayısını artırılmasını yönünde yoğun talep olduğunu ifade etti.

30 DURAK DAHA GELİYOR

Yetkililer, ihalesi yapılan 30 klimalı durağın daha önümüzdeki aylarda Antalya genelindeki yoğun olarak kullanılan bekleme noktalarına yerleştirileceğini müjdeledi.

Antayalılar sıcak yaz günlerinin başlamasıyla klimalı duraklarda serin serin otobüs beklemenin keyfini yaşıyor. Klimalı duraklardan çok memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, bu konforu kendilerine sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a teşekkür etti.

TELEFON DA ŞARJ EDİLEBİLİYOR

Enerjisini üzerindeki güneş panellerinden üreten klimalı durağın kapısı sensörlü olarak otomatik açılıp kapanıyor. Yaz aylarında serinlik veren durak, kış aylarında ise vatandaşı dış ortamdan koruyan ve ısı enerjisi sağlayan bir sisteme sahip. Durakta bekleyen vatandaşlar için durak içerisinde bulunan her biri 220’şer voltluk 3 adet priz aracılığıyla telefon ya da bilgisayarlarını şarj edebiliyor.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.