Sipahiler Göleti’ne yaşam suyu

06 Eylül 2013

blk2Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, aşırı sıcaklık ve geçen seneye oranla yağışların azlığı nedeni ile kuruma tehlikesi altında olan Sipahiler Göleti’ne el attı. Her gün su takviyesi yapılan gölete ayrıca burada yaşayan balıkların hayatta kalabilmeleri için yemleme yapılıyor.

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı Köye Hizmet Şube Müdürlüğü Körfez İlçesi sınırlarında yer alan Sipahiler Göleti’ndeki balıkların kurtarılması için harekete geçti. Havaların mevsim normallerin üstünde olmasıyla yağışların çok az olması nedeni ile kuruma tehlikesi yaşayan Sipahiler Göleti’nde balıklar da yaşam mücadelesi vermekte. Bu kapsamda Büyükşehir ekipleri bir dizi çalışma yürütüyor.

SU TAKVİYESİ VE YEMLEME

Ekipler geçici olarak tankerlerle Sipahiler Göleti’ne su takviyesi yaparak yağışların başlamasına kadar su seviyesindeki azalmanın önüne geçmeye çalışıyor. Suların azalması ile yiyecek sıkıntısı da yaşayan balıklara yemleme yapılıyor. Böylece balıkların yaşamlarını sürdürmesi sağlanıyor. Ekipler göletteki suyun belli bir seviyeye çıkana kadar ara ara da olsa su takviyesi ve yemleme yapılacağını ifade etti.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.