SKB Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulamalar Yarışması 2013 Kitabı Basıldı

14 Şubat 2014

Birlik üyesi belediyeleri sağlıklı şehir, politika, plan ve stratejileri üretmede ve bunları uygulamada motive etmek, özendirmek amacıyla düzenlenen “Sağlıklı Şehirler 2013 En İyi Uygulama Yarışması” jüri üyeleri tarafından değerlendirilmiş ve yarışmayı kazanan projeler 2-3-4 Ekim 2013 tarihlerinde Karşıyaka’da gerçekleştirilen Sağlıklı Kentler Birliği 9. Yıl  Konferansında ödüllendirilmişti. Sosyal Sorumluluk Projeleri Kategorisinde Osmangazi Belediyesi “Oryantiring Engel Tanımaz Projesi”; Sağlıklı Şehir Planlaması Kategorisinde Ordu Belediyesi “Teleferik 3. Ayak Ada Park Çevre Düzenlenmesi ve İlk Adım Anıtı / Ordu İli Teleferik Alt Ve Üst İstasyon Projesi Ve Çevre Düzenlenmesi Projeleri” ; Sağlıklı Çevre Kategorisinde Karşıya Belediyesinin “Karşıyaka’dan Bir Nefes Projesi” ve Jüri Teşvik Ödülüne de Odunpazarı Belediyesi “Akıllı Kaldırım Projesi” ile Urla Belediyesi “Mahalle Oyun Evleri Projeleri” layık bulunmuştu.

Sosyal Sorumluluk, Sağlıklı Şehir Planlama, Sağlıklı Çevre kategorilerinde 22 üye belediyeden gelen 53 projenin yer aldığı Sağlıklı Şehir projeleri bir araya getirilerek kitap halinde basıldı.

Farklı fikir ve bakış açılarının yer aldığı değerli çalışmalar, yerel yönetimlere iyi örnekler ve yeni fırsatlar sunulması amacıyla hazırlanmıştır. Birliğin amaçları doğrultusunda kaynak niteliğinde hazırlanan kitabın dağıtımına başlandı.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.