Sporun yeni adresinde şenlik havasında spor

12 Temmuz 2013

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve bünyesinde standartlara uygun futbol sahası, 2 halı saha, spor salonu, yüzme havuzu, tenis kortu, fitness salonu ve açık hava spor alanlarının bulunduğu Şahin Başol Spor Kompleksi, spor şenliğinde yüzlerce küçük sporcuya ev sahipliği yaptı.

Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından düzenlenen Spor Şenliği, geçtiğimiz ay Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da katıldığı törenle hizmete açılan Şahin Başol Spor Tesisleri’nde yapıldı. Şenliğin ödül töreni öncesi final müsabakalarını izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ile atletizm ve yüzmede final yarışlarının startını verdi. Daha final karşılaşmalarını oynayan minik futbolcuları sahada ziyaret eden Başkan Altepe, penaltılara kalan Arabayatağı ve Demirtaş Spor Kulüpleri arasındaki final maçının penaltı atışlarını izledi.

Bursa’nın en kapsamlı tesisi
Spor Şenliğinin ödül töreninde alanı dolduran küçük sporcular ile velilerine seslenen Başkan Altepe, Bursa’yı bir ‘spor kenti’ haline getirme hedefiyle başlattıkları çalışmalar kapsamında hedefe çoktan ulaştıklarını, sporcu sayısı bakımından Bursa’nın İstanbul’un ardından ikinci sıraya yerleştiğini söyledi. Geçtiğimiz ay hizmete açılan Şahin Başol Spor Tesisleri’nin yüzme havuzu, tenis kortları, futbol sahaları, spor salonu ve açık spor alanları ile Bursa’nın en kapsamlı tesisi olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Biz bu tesisleri sizler için yapıyoruz. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Boş zamanlarınızı buralarda spor yaparak geçirmelisiniz. Eğer dünya çapında bir sporcu olmayı hedefliyorsanız, en az onlar kadar hatta daha fazla idman yapmalısınız. Öyle haftada bir gün spor yapmakla sporcu olunmuyor. Burada antrenörlerinizi, okulda öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyin. Çünkü dersleriniz de çok önemli. Biz sizlerin her alanda başarılı sporcular olmanızı istiyoruz” dedi.
Birliktelik başarıyı getiriyor
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de yerel yönetimler ve merkezi hükümetin birlikte ve işbirliğiyle hareket etmesi sonucu Bursa’da hizmet yağmuru yaşandığına dikkat çekti. Tarihi eser restorasyonlarından örnek veren Keskin, “Ben 6 yıl Vakıflar Bölge Müdürlüğü yaptım. O dönemde bütün belediye başkanlarından tarihi eser onarmalarını rica ettim. Ancak sonuç alınamadı. Şimdi ise Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere ilçe belediyelerimizle tüm tarihi eserler bir bir ortaya çıkıyor. Yine gerek Büyükşehir’de gerekse Yıldırım’da daha önce kaç spor tesisi vardı, şimdi kaç tane var. Bugüne kadar neden yapılamadı. Çünkü yerel yönetimlerle merkezi hükümet arasında birliktelik sağlanamadı. Biz bu fırsatı iyi değerlendiriyoruz. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanımız, ‘spor yapacak yerimiz yok’ diye bize geldiğinde 36 dönümlük bu alanı hemen tahsis ettik. Allah Büyükşehir Belediye Başkanımızdan razı olsun. O da bu tesisleri Yıldırım’a kazandırdı” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Altepe ve Başkan Keskin, basketbol, tenis, atletizm, yüzme ve futbol müsabakalarında dereye giren takım ve sporculara kupa ve madalyalarını verdi.
Duaçınarı Spor Kulübü Başkanı Çetin Yıldız ile Yavuz Selim Spor Kulübü Başkanı Orhan sarsıcı da amatör kulüplere desteği nedeniyle Başkan Altepe’ye kulüplerinin formasını hediye etti.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.