Tepebaşı’ndan Eskişehir için sağlıklı kent profili

11 Kasım 2013

eskisehirTepebaşı Belediyesi, Sağlıklı Kent Konseyi Yürütme Kurulu ve Sağlıklı Kent Hareketi Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Eskişehir Tepebaşı Kent Profili ve Sağlıklı Kent Gelişim Planı tanıtımı gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen tanıtım toplantısına sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda misafir katıldı.

2012 – 2013 yılı Sağlıklı Kent Çalışmaları slayt gösterisi ardından Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı adına Şehir Plancısı Murat Ar bir konuşma yaptı. Ar, konuşmasında Sağlıklı Kent Hareketini önemine değinerek Türkiye’de gerçekleşen çalışmaları anlattı.

Tepebaşı Sağlıklı Kent Hareketi Yürütme Kurulu üyesi Ebru Sungar, Eskişehir Tepebaşı Kent Profili ve Sağlıklı Kent Gelişim Planı çalışması hakkında bilgi verdi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da yapılan çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederek, kentin sağlıklı bir yapıya kavuşması, kamu kaynaklarının tüm alanlarda adil olarak kullanılması ile mümkün olduğunu belirtti. Bu yapının oluşması için katılımcı yerel yönetim modeli içerisinde sivil toplum kuruluşları, üniversite ve kamu işbirliği ile Tepebaşı’nın kentsel gelişimine ait önerilerin hazırlandığı bir plan sunduklarını söyleyen Başkan Ataç, bu paylaşım ve dayanışmanın Eskişehir’in dünyanın en sağlıklı kentleri arasında yer alması için büyük bir adım olduğunu sözlerine ekledi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.