Yamanlar’a bir ödül de Sağlıklı Kentler Birliği’nden

27 Eylül 2013

yamanlarKarşıyaka Belediyesi, hayata geçirdiği projeler ile Türkiye genelinde aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz hafta Türkiye’nin opera dalında en prestijli ödüllerinden biri olan “Semiha Berksoy Opera Özel Ödülü”nü Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesi ile alan Karşıyaka Belediyesi’ne bir ödül de Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nden geldi. Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi “Sağlıklı Çevre” kategorisinde en iyi uygulama seçildi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ödülü, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2-4 Ekim tarihleri arasında Karşıyaka’da gerçekleştirilecek olan Genel Kurulu’nda alacak.

Sağlıklı Kentler Birliği, sağlıklı kentler yaratmak, sürdürülebilir yaşam koşullarını arttırmak için her yıl “Yılın Belediyesi Ödülleri” veriyor. Başkanlığını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yaptığı Sağlıklı Kentler Birliği “Sosyal Sorumluluk”, “Sağlıklı Şehir Planlaması”, “Sağlıklı Çevre” ve “ Sağlıklı Yaşam” olmak üzere 4 kategoride ödüller veriyor.

Bir benzeri daha yok

Yamanlar Dağı’nın zirvesinde, eski Nato Radar Üssü’nün bulunduğu bölgede yapılan Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi’nin ülkemizde bir başka örneği daha bulunmuyor.

“Eğitimde Fırsat Eşitliği” projemiz çerçevesinde başarıyla hayata geçirdiğimiz Karşıyaka Gençlik Merkezi’nin öğrencilerine sosyal ve sportif bir ortam yaratmak amacıyla yola çıktığımız bu tesis, beklentilerin de çok ötesinde bir faaliyet alanına sahip hale geldi.

42 dönüm alan üzerine kurulan Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi’nde; voleybol, futbol, basketbol, golf sahaları, tenis kortları, yüzme havuzu ile 1200 kişilik anfi tiyatro bulunuyor. Merkez, 14 odalı misafirhanesi, bungalovları ve 200 kişi kapasiteli çadır alanı ile eşsiz güzellikteki doğanın içinde konaklama imkanı da sunuyor.

Başta gençler olmak üzere konuklarına, restoran, kafeterya, kantin, revir ve otoparkı ile de hizmet verecek olan merkezde, organik tarım alanı da bulunmakta. Karşıyaka Belediyesi Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi, daha önce de, Özel Kalem Dergisi’nin “Yerel Yönetimler” ödülünü kazanmıştı.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.