Atık Plastikler Hayat Veriyor

22 Şubat 2013


Derince Belediyesi ve Çenesuyu A.Ş.’nin birlikte başlattığı ‘Atık plastikler hayat veriyor’ projesi kapsamında iki aylık süreçte önemli mesafe kat edildi.

Öğrencilerden yoğun ilgi
Sosyal etkinliklere verdiği önemle bilinen Derince Belediyesi’nin ilçenin sembolü olan Çenesuyu A.Ş. ile birlikte başlattığı ‘Atık plastikler hayat veriyor’ projesinde iki aylık süreç geride kaldı. Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ın engelli öğrencilere katkı sağlanmasına yönelik düşüncesi doğrultusunda başlatılan proje kapsamında iki aylık süreçte mavi kapak ve plastik şişe toplanmasına özellikle öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Mavi kapakların yanı sıra atık plastik şişelerin de toplandığı kampanya ağırlıklı olarak ilçedeki okullardan ve vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

İhtiyaç sahiplerine verilecek
Özellikle ilçede eğitim gören öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği kampanyada toplanan atıklar, Derince Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri tarafından alınarak Çenesuyu A.Ş.’ye teslim ediliyor. Vatandaşların 2330242 numaralı telefondan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkililerine ulaşıp projenin detayları ile ilgili bilgi alabileceği kampanyanın devamında toplanan atıklarla alınacak tekerlekli sandalyelerin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda düzenlenecek etkinlikle ihtiyaç sahiplerine verileceği açıklandı.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.