“Atıklarımızla Yolculuk” projesine TÜBİTAK desteği

21 Nisan 2013

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması amacıyla Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği ile Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden akademisyenlerin desteğiyle hazırladığı ‘Atıklarımızla Yolculuk” projesi TÜBİTAK’tan hibe almayı başardı.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü ile Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden akademisyenlerin desteğiyle hazırlanan ve TÜBİTAK-4004 Doğa Eğitimleri ve Bilim Okulları Programına sunulan “Atıklarımızla Yolculuk” projesi kabul edildi. TÜBİTAK tarafından sağlanan 90 bin TL’lik hibe desteğiyle yürütülecek proje kapsamında; çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması hedefleniyor. Proje kapsamında çocuklara yönelik olarak deneyler, drama etkinlikleri, saha gezileri, gözlem faaliyetleri ve atölye çalışmaları yapılacak. Çocukların çevre bilimlerine olan ilgilerinin arttırılması, çevreyle ilgili bilimsel kavramlarla tanışmaları, günlük hayatlarında çevreyle ilgili konularda farkındalıklarının geliştirilmesi ve çevre sorunlarını bilimsel bakış açısıyla anlamalarına imkan sağlanacak.

Projede hedef kitle olarak Bursa’nın yoğun göç alan dezavantajlı bölgesinde bulunan ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Çocuk Merkezinden faydalanan 10-12 yaş grubundaki 60 öğrenci belirlenecektir. Daha sonra 1 Temmuz 2013 tarihinde başlayacak proje, 1 yıl sürecek.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.