Büyükşehir Öğrencilere Çevre Bilinci Aşılıyor

09 Mart 2013

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Özel Müzeyyen Çelebioğlu İlköğretim Okulu’nda geri dönüşümü olan atıklara ilişkin eğitim semineri düzenleyerek, öğrencileri bilinçlendirdi.
Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi ve İşletme Şube Müdürlüğü, öğrencilere çevre bilincini aşılamak ve geleceğin çevre gönüllülerini kazanmak için başlattığı çalışmayı sürdürüyor. İlköğretim okullarında öğrencilere çevreyi nasıl koruyacakları öğretiliyor. Eğitimlerde ambalaj atıkları, elektrikli ve elektronik atık eşyalar, madeni yağlar, bitkisel atık yağlar atık lastikler, atık pillerin geri kazanılmasının insan ve çevre sağlığı açısından önemi vurgulanıyor.

ATIK KUTULARI TESLİM EDİLDİ
Özel Müzeyyen Çelebioğlu İlköğretim Okulu’nda verilen eğitimi öğrenciler can kulağı ile dinledi. Öğrencilerin, geri kazanılabilir atıkların değerlendirilemeyen atıklardan ayrı toplanması, ayrı toplama kutularına atılması konusunda dikkati çekildi. Öğrencilere geri dönüşüm toplama noktaları ve iletişim numaralarına ilişkin bilgiler verildi. Okula, atıkların toplanması amacıyla elektronik atık, atık pil ve ambalaj atığı toplama kutuları teslim edildi. 2012-2013 eğitim-öğretim sezonunda 31 okulda 15 bin öğrenciye atıkların geri dönüşümü konusunda eğitimler verilmesi planlanıyor.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.