New York’tan Sonra Türkiye’nin İlk Dumansız Parkı Mardin’de Kuruluyor

07 Aralık 2012

Mardin Belediyesi Türkiye’nin ilk Dumansız Parkını Mardin’e kuruyor.New York’tan sonra Türkiye’nin ilk dumansız parkı ünvanını kazanacak olan Ayn Since Parkı önümüzdeki aylarda tamamlanarak hizmete girecek.

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Eylül ayında yapılan toplantı kararı gereği yeni yapılan Ayn Since parkının dumansız olmasına ve Park içinde sigara içilmemesine karar verdiklerini söyleyerek; “Türkiye’nin sigara içilmeyen ilk parkı Mardin’de ilan edildi.Bu uygulamanın tüm Türkiye’ye örnek olmasını dilerim.”dedi.

Kendisinin de hiç sigara kullanmadığını ifade eden Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, “Sigaranın öldürücü zararlarına dikkat çekmek için bu uygulamayı başlattık.Parklara oyun oynamak için gelen çocuklarımızın sigara izmaritlerine basmalarını istemiyoruz”dedi.

Halk Sağlığı Müdürü Nureddin Özdener, Başkan Ayanoğlu’na uygulama için teşekkür ederek, “yerel yönetimlerin sigaranın kötü alışkanlıklarına dikkat çekmek için bu tür uygulamaları takdire şayandır.Türkiye’nin ilk dumansız parkının Mardin’de kurulacak olması bizim için gurur verici bir şeydir.”dedi.

Yaklaşık 10 bin metrekarelik alana kurulacak olan Türkiye’nin ilk dumansız parkı Ayn Since Parkı’nın içinde nikah salonu da olacak. Bunların yanı sıra parkta; oturma grupları, oyun grupları, fitness aletleri, yürüyüş yolları, bitkisel donatı malzemeleri, çim tesisi, otomatik sulama sistemi, su oyunları içeren havuzlar, modern aydınlatma grupları ve tuvalet olacak.

 

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.