Okul bahçeleri artık daha yeşil olacak.

21 Nisan 2013

Kırşehir Belediyesi tarafından il genelindeki okulların çevre düzenlemesi yapılarak, yeşil alanların artırılması için ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi’nin okul çevrelerini düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederek Cacabey İlköğretim Okulu’nun ardından Kırşehir Lisesi ve Aşıkpaşa İlköğretim Okulu çevre düzenleme çalışmalarına da başlandı. Çalışmalar kapsamında okul bahçelerinin ayrılan kısımları kilitli parkeyle, mevcut ağaçların olduğu yerler sabit kalmak şartıyla ağaçlandırmanın az olduğu yerler tespit edilerek ağaçlandırma çalışmaları başladı. Ağaçlandırma çalışmalarının yanında çöp kovalarının yenilenmesi, öğrencilerin ve öğretmenlerin teneffüs aralarında rahatça oturup dinlenebilmesi için banklar, masalar ve kamelyalar yapılacak.

Kırşehir’in çehresini değiştirmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Yaptığımız çalışmalarla öğrencilerimizin temiz bir çevrede düzenli bir okul bahçesinde eğitim almalarını amaçlıyoruz. Okullardan gelen taleplerin de değerlendirilerek yapılan çalışmalar her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun bir şekilde devam ediyor. Öğrencilerin daha rahat ve daha sağlıklı çevrelerde eğitimlerini almaları için belediye olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Daha yeşil okullar için başlattığımız çalışmalarımız kapsamında il genelindeki okullarımızı ağaçlandırmaya ve çevrelerini düzenlemeye devam edeceğiz ” diye konuştu.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.