Yılın çevrecileri belli oldu.

21 Nisan 2013

Karşıyaka Belediyesi’nin 16 yıldan bu yana vermekte olduğu “Çevre Ödülleri”nin bu yıl ki sahipleri belli oldu.  Karşıyaka Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle belirlenen çevrecilere ödülleri 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde düzenlenecek törenle verilecek.

Çevrenin gelecek demek olduğu bilinciyle hareket ettiklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, bu konuda taviz vermeden çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizerek, “Çevre Ödülleri de, bizimle aynı duyarlılığı taşıyanlara bir teşekkür ve teşvik amacını taşımaktadır. Konuya duyarlılığı arttırmak ve çevreyi korumayı bir yaşam tarzı olarak benimsemeye teşvik etmenin bizim başlıca görevlerimizden biri olarak görüyoruz. Bu nedenle de bu ödülleri önemsiyoruz. Katılım gösteren tüm vatandaşlarımız bizim gözümüzde bu ödülün sahibidir” dedi.

Belediye Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu tarafından hazırlanan karar ile bu yıl okul dalında verilecek ödüller özel okul ve kamu okulu olarak ikiye ayrıldı. Karşıyaka Belediyesi’nce 1997 yılından bu yana verilen “Çevre Ödülleri”nin 2012 yılındaki sahipleri şu şekilde belirlendi:

Devlet Okulları Dalı:
Birinci: Cihat Kora Anadolu Lisesi, ikincilik ödülü Karşıyaka Anadolu Lisesi ile Miyase İnceer İlköğretim Okulu, üçüncülük ödülü ise Karşıyaka Anaokulu ile Nezahat Ertan Anaokuluna. Devlet okulları mansiyon ödülleri ise Çeşme Hacı Murat Hatice Özsoy Anadolu Lisesi ile Karşıyaka Ortaokuluna verildi.

Özel Okullar dalında: Birincilik ödülü Menemen Özel Ekin İlkokulu ve Ortaokuluna, İkincilik ödülü Özel Gelişim İlkokulu-Ortaokulu-Lisesi ile Özel İzmir Ata Eğitim Kurumlarına, üçüncülük ödülü Özel Behiye Hanım Anaokulu ile Özel Tevfik Fikret İlkokulu ve Ortaokulu’na verildi.

Kişi dalında birincilik ödülü Veysel Sorhun’a, ikincilik ödülü Ahmet Topaloğlu ile Lütfi Aydınkuru’ya, üçüncülük ödülü Rukiye Urgancı ile Peyami Uzun’a verildi.

Kurum ve Kuruluş dalında ise Smart Alışveriş Kulübü’ne verildi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.