Birlik Buluşmaları

Trabzon buluşması öncesi hazırlıklar tamamlandı

Sağlıklı Kentler Birliği Encümen ve Plan Bütçe Komisyonu üyeleri Bursa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Dobruca Sosyal Tesisleri’nde toplandı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Sağlıklı Kentler Birliği Encümen ve Plan Bütçe Komisyonu Üyeleri, Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı’nın katıldığı toplantı Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe’nin açılış konuşması ile başladı.

Trabzon Buluşması 16.Olağan Meclis toplantısı öncesinde Sağlıklı Kentler Birliği’nin 2011 Mali Yılı Kesin Hesabı ve 2011 Yılı Faaliyet Raporları hakkında Encümen üyelerine detaylı bilgiler verildi.

Gündemin son maddesi Sağlıklı Kentler Birliği Trabzon buluşması programı ile ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra görüş ve öneriler kısmına geçildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde başlatılan çevreci tesis ödülü ve çevreye zarar veren (kömür) yakıt türlerinin denetlenmesi konusunda birlik tarafından alınabilecek önlemler hakkında görüşüldü. Trabzon buluşmasında görüşülmek üzere toplantı tamamlandı.