Asfalt Kaldırım Dikkat Çekiyor

25 Ekim 2013

valikal-5Mehmetçik Bulvarında Kaldırım Çalışmaları Devam Ediyor.

‘Baskı Beton Kabartmalı Kaldırım’ çalışmalarına aralıksız devam eden Ordu Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi Mehmetçik Bulvarında da farklı bir uygulamayı hayata geçiriyor. Bulvarın kaldırımlarında sıcak asfalt uygulayan ve ardından baskı ile desenlendirilen zeminde kısa bir süre sonra boyamayı yapacak olan Ordu Belediyesi, vatandaşlardan da olumlu eleştiriler alıyor.

Görme engellilerin yanı sıra, tekerlekli sandalyede ulaşımını sağlayan tüm engellilerin rahatlıkla kullanabildiği Kabartmalı Kaldırımları kentin her noktasında imal etmeye devam eden Ordu Belediyesi, bu imalatın yanı sıra sıcak asfalt zemin üzerine de farklı bir kaldırım çalışmasını hayata geçiriyor.

Bu çalışmalarla birlikte uzun yıllardır kaldırımlarda yaşanan sorunları ortadan kaldıran Ordu Belediyesi, kullanım ve görselliği açısından modern bir görünüme soktuğu cadde ve sokaklar sonrasında Orduluların takdirini topluyor.

Engellilerin alışveriş, hastane, park ve yürüyüş yapma ihtiyaçları için, izli, hissedilebilir, kanallı yolların imalatını sürdüren ordu Belediyesi, projenin içerisinde kaldırım rampalarını da standartlara uygun bir şekilde imal ediyor.

Özellikle araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda Ordu Belediyesi tarafından tercih edilen yeni kaldırımlar, kentin estetiği açısından da önemli bir unsur olarak yer almaya başladı.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.