Balçova`da Engelsiz Parti

04 Ocak 2013

Balçova’da yaşayan engelli vatandaşlar için düzenlenen yeni yıl partisinde hayatın engellerine takılmayan gençler gönüllerince eğlendi. Başkan Çalkaya yeni yıl pastası keserken “Önünüzdeki engelleri kaldırmak için savaşacağım” dedi.

Balçova Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşlar için yılın en güzel partisini düzenledi. Belediye’nin Engelsiz Halk Oyunları ekibine katılarak Türkiye’nin yıldızı olan engelli gençler, Engelsiz Şekerleme Projesi’ne katılarak süsleme ve şekerleme üretip para kazananlar ve daha onlarcası aileleri ile birlikte belediyenin 8. katındaki gelin gibi süslenen salondaki partiye katıldı. Şapkalarını gözlüklerini takan gençler müzik eşliğinde kendilerinden geçti. Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, eşi Fatma Çalkaya ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte yeni yıl pastasını kesti. Süslenen yılbaşı ağacının altından hediyelerini alan geçler hep birlikte daha dans edip eğlendi. Son günler de tüm dünyayı kasıp kavuran Gan Gnam Style dansı ise partinin en çok alkış alan dansı oldu.

Gençlerle birlikte partide eğlenen Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya “Ben aslında engelin bizlerde olduğunu düşünüyorum. Toplumda engellileri sahiplenmiyorsak bu engelin bide olduğunu gösteriyor. Sizlerin o kadar güzel bir enerjisi var ki bana hayatımın en güzel kutlamalarından birisini yaşattınız” diye konuştu. Engelli gençlerin ailelerine de seslenen Başkan Çalkaya “Hepinizin ailelerimizin gösterdiği özveri için. Engelli gençlerin ailelerine hitaben bir konuşma yapan Başkan Çalkaya “Öncelikle hepinizi kutluyorum. Yaşamın içindeki bunca engele rağmen çocuklarınızla birlikte bu engellerin hepsini aştınız. Çocuklarınızı sosyal hayatın içine sokarak onların gelişimine yardımcı oldunuz. Biz de onlar için tüm olanaklarımızı seferber ediyoruz. Çünkü onları çok seviyoruz” dedi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.