Çankaya’da “engel” yok

01 Kasım 2012

Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi ve Ç’engel Kafe’nin 6 aylık eğitim dönemleri sona eriyor.

Çankaya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Projeler Merkezi koordinatörlüğünde yürütülen Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY) ve Ç’engel Kafe 2’nin 6 aylık eğitim dönemleri sona eriyor.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından, “2012 En Başarılı Sosyal Sorumluluk Proje” ödülüne layık görülen Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY) ve zihinsel engelli bireylerin servis elemanı olarak beceri kazanmasına yönelik faaliyette bulunan Ç’engel Kafe 2, engellilere sosyal hayata katılım konusunda önemli destekler veriyor.

YENİ DÖNEM 26 KASIMDA

İŞKUR tarafından desteklenen ve Çankaya Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerle eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, 7 Kasım 2012’de Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek programla sertifikalarını alacaklar. Meslek uzmanları ile pedagojik uzmanların eşlik ettiği eğitimler ve sosyal rehabilitasyon programı yoluyla engelli gençleri topluma kazandırmanın belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal bir sorumluluk olarak gören Çankaya Belediyesi, ÇAÇOY 3. Dönem ve Ç’engel Kafe-2 2. Dönem kurslarına da 26 kasımda başlayacak.

ŞARTLARI UYGUN OLANLAR KATILABİLECEK

Ahşap çocuk oyuncakların üretimi konusundaki eğitimler pratik ve teorik olarak uygulanacak. 6 ay olarak planlanan kurslara başvurular devam ederken kursiyerlerde aranacak koşullar şöyle; 15 yaşını doldurmuş olmak, %40 ve üzeri engelli olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, İŞ-KUR’a işsiz olarak kayıtlı olmak ve son 24 ay içerisinde herhangi bir İŞKUR projesine katılmamış olmak.

Başvurular incelendikten sonra mülakata davet edilecek kursiyerler adaylarının ÇAÇOY için 20’si asıl ve 5’i yedek, Ç’engel Kafe-2 için 10’u asıl ve 5’i yedek olarak belirlenecek. İŞKUR ve Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi iş birliğinde yürütülen projeye katılmaya hak kazanan kursiyerlere, günlük 20 TL bedel ödenecek. Ulaşımları ve öğle yemekleri Çankaya Belediyesince karşılanacak olan kursiyerler, 6 aylık eğitimleri sonunda sertifika almaya hak kazanacaklar. Başvuru yapmak isteyen engelli vatandaşlar, Çankaya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Engelliler Hizmet Birimi 458 89 09 / 1809 ile Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi 473 83 00 / 136 telefonlarından bilgi alarak başvurularını yapabilecekler.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.