Engellilere Ulaşım Kolaylığı

01 Şubat 2013

Engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıran uygulamaları hayata geçirmeye devam eden Aydın Belediyesi, engelli vatandaşların işyerlerine rahat bir şekilde gidebilmeleri için engelli hizmet aracı faaliyetlerine başladı. Evlerinden alınan engelli vatandaşlar engelli hizmet aracı ile işyerlerine getirilip, daha sonra iş bitiminde yine işyerlerinden evlerine bırakılarak ulaşım kolaylığı sağlanıyor.
Projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür eden engelli vatandaşlar, “Verilen bu hizmetten dolayı çok mutluyuz. Ulaşımda yaşadığımız sıkıntı ve zorluklar engelli hizmet aracı ile sona erdi. Uygulamada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştular.
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerini belirterek, “Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama katılmasındaki engelleri kaldırmaya ve günlük yaşamda karşılaştıkları zorlukları azaltacak projeleri üretmeye devam ediyoruz. Engelli Hizmet Aracı ile engelli vatandaşlarımıza ulaşım kolaylığı sağlıyoruz. Engelli olmak bir kusur değildir. Önemli olan hayatın normal akışı içinde bu insanlarımızın günlük yaşamını sürdürürken karşılaştıkları zorlukları azaltmak, yasalardan ve toplumun yaşam alışkanlıklarından kaynaklı engelleri kaldırmaktır” dedi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.