“Her Yönüyle Obezite”

21 Ocak 2013

Sağlıklı Kentler Birliği’nin de desteklemekte olduğu “Her Yönüyle Obezite” sempozyumu 08 – 10 Şubat 2013 tarihleri arasında Bursa’da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacaktır.

Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesinin işbirliği ile düzenlenmekte olan sempozyum Sağlıklı Kentler Birliği tarafından da desteklenmektedir.

Obezite, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızlı artışı ile dikkat çeken ve en önemli sağlık sorunlarından birisidir ve sempozyumun ana konusu olarak belirlenmiştir. “Her Yönüyle Obezite” Sempozyumunda obeziteyle ilişkili birçok konu, bu alanda uzman olan bilim insanları tarafından detaylıca tartışılacaktır. Türkiye Obezite (Şişmanlık) ile Mücadele ve Kontrol Programı (2010-2014) çalışmasında da belirtildiği gibi, Obezite ile mücadele gerçekte pek çok hastalıkla mücadele demektir. Obezite, kalp-damar hastalıkları, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, bazı kanser türleri, solunum sistemi hastalıkları, kas-iskelet sistemi hastalıkları gibi pek çok sağlık probleminin oluşmasına zemin hazırlamakta, hayat kalitesi ve süresini olumsuz yönde etkilemektedir.

Üç gün sürecek ve katılımın ücretsiz olduğu sempozyum programının birinci günü özellikle belediyeler, kamu kurumları ve sivil toplum temsilcilerine yönelik değerli sunumlarla başlayacak ve ikinci ve üçüncü günleri ise hekimler, akademisyenler, sağlık sektöründe çalışanlar başta olmak üzere Obezite hakkında spesifik alanlarda uzmanlara yönelik bilgilerin sunulduğu oturumlarla devam edecektir. Program detayları ve sunumları görmek için lütfen tıklayın.

Sempozyuma katılmak ve daha detaylı bilgi için http://www.burkon.com/obezite/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.