Isparta Belediyesi iki önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak

28 Aralık 2012

Gündüz Çocuk ve Erişkinlerde Diyabet ile Obezite konusu ele alınırken, akşamında ise Ispartalıların ilgiyle takip ettiği Doç. Dr. Mustafa Karataş vatandaşlarla buluşacak.

Isparta Belediyesi Kadınlar Meclisi ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü iki ayrı etkinliğe ev sahipliği yapacak. 28 Aralık 2012 Cuma günü Kadınlar Meclisi tarafından Gülcü Mahallesi Sosyal Tesisleri’nde saat 13,30’da Çocuk ve Erişkinlerde Diyabet ile Obezite konusu işlenecek. Bu programın konukları ise SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden Endokrin Uzmanı Doç. Dr. Banu Köroğlu ve yine Çocuk Endokrin Uzmanı Doç. Dr. Özgür Tirgom olacak.

Yine cuma günü akşamında ise bu sefer saat 19.30’da Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte Belediye Kültür Sineması’nda Türkiye’nin sevilen simalarından Doç. Dr. Mustafa Karataş Sohbet ve Duaları’yla katılacak. Yine Karataş’a ilahileriyle Sedat Uçan eşlik edecek.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, gerek Kadınlar Meclisi gerekse Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen her iki programa da vatandaşları davet etti.

Belediye Başkanı Günaydın, kadınlar meclisinin güzel çalışmalara imza attığını dile getirirken, Çocuk ve Erişkinlerde Diyabet ile Obezite konusunun sağlık açısından Ispartalılara büyük faydalar sağlayacağına inandığını dile getirdi. Günaydın, “Diyabet çağımızın hastalığı olarak görülüyor. Bu çağımızın hastalığı Avrupa’nın başının belası haline gelirken, ülkemizde de baş göstermeye başladı. Isparta’nın sağlıklı bir kent olmasını arzuluyoruz. Şehrimizin sağlıklı yaşam alanlarından birisi olması konusunda da öncü olmak istiyoruz. Halkımızın bu bilgilendirmeye menfaatleri açısından katılmalarını ve ilgi göstermelerini bekliyorum” dedi.

Yine Cuma günü akşamında da bu sefer Kültür Sineması’nda saat 19.30’da Doç. Dr. Mustafa Karataş ve Sedat Uçan’ın yer alacağı bir program düzenlendiğini kaydeden Başkan Günaydın, insanların manevi ve inanç değerlerine katkı sağlayacak bir program olacağını söyledi. Bu gecede de Ispartalılarla birlikte olmak istediklerini ifade eden Başkan Günaydın, “Halkımızla birlikte o akşam gönül zenginliğini hep beraber yaşayalım” şeklinde konuştu.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.