KO-MEK’le 6 ayda 30 kilo verdiler

04 Ocak 2013

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren KO-MEK verdiği ücretsiz eğitim hizmeti ile vatandaşların hayatlarını değiştiriyor. Halk eğitiminin yanı sıra halk sağlığına da hizmet eden KO-MEK, çağın en büyük sorunu olan şişmanlığa karşı adeta savaş açtı. KO-MEK’in aerobik kurslarına katılan Sevil ve Hatice hanımlar, altı ay gibi bir sürede 30 kilo vererek, önemli bir başarıya imza attı.

KO-MEK İLE SAĞLIĞA MERHABA

Beylikbağı KO-MEK’in Aerobik branşında eğitim alan ve bu sayede 30 kilo vermeyi başaran 39 yaşındaki Sevil Şahin ve 37 yaşındaki Hatice Öztürk mutluluklarını KO-MEK ailesiyle kutladı. Fazla kilolarının aynı zamanda sağlığını da tehdit ettiğini söyleyen Şahin, “Fazla kilolarım yüzünden şekerim tam sınırdaydı. Aynı zamanda tansiyon hastasıydım. Çıkan sağlık problemlerimin yanı sıra kendimi ikinci sınıf insan gibi hissediyordum’’ dedi. KO-MEK’le tanışmasının mucize olduğunu ifade eden Şahin, “110 kiloyla başladığım Aerobik kursuna 80 kiloyla devam ediyorum. Artık hem sağlıklı bir bireyim hem de kendime güvenim geldi. KO-MEK’te stres atıyorum ve kursları bırakmayı hiç düşünmüyorum. Ayrıca kursa katıldığım için bana destek olan eşime de çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

30 KİLO MUCİZESİ

37 yaşındaki Hatice Öztürk de kilo vermeyi başaran isimler arasında yer aldı. Öztürk, KO-MEK aerobik kursu sayesinde zayıflamayı başaran bir arkadaşının kendisine örnek olduğunu söyledi. KO-MEK kurslarına katılmadan önce 104 kilo olduğunu ve bu nedenle ciddi sağlık problemleri yaşadığını anlatan Öztürk, “KO-MEK’te 104 kilodan 74 kiloya düştüm ve hala zayıflamaya devam ediyorum. Aerobikte yaptığımız bazı hareketler bel fıtığı sorunuma da iyi geldi. Ayrıca baş ağrısı şikâyetlerimden de kurtuldum. Şimdi istediğim kıyafeti beden zorluğu çekmeden bulup giyebiliyorum ve bu beni çok mutlu ediyor’’ diye konuştu.

KURSİYERLERDEN BAŞKANA TEŞEKKÜR

Beylikbağı Kurs Merkezi’nin diğer kursiyerleri de aerobik kursu için yetkililere teşekkür etti. Hanımlar, “KO-MEK bizim ikinci yuvamız oldu. Buradaki aile ortamı ve verilen eğitimler için başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere tüm KO-MEK yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.