Mudanya Belediyesi Yeni Projelerini Hayata Geçiriyor

15 Şubat 2013

Mudanya Belediye başkanı Hasan Aktürk, belediye olarak Mudanya Ömer Bey Mahallesine de bir tane engelsiz parkının oluşturulacağı müjdesini yapılan park açılışlarında vermişti. Mudanya Ömer bey mahallesi İmbat sitesi yanında, 1 ci sanayi sitesi yolu üzerinde Mudanya belediyesi fen işleri müdürlüğü ile park ve bahçeler müdürlüğünün ortak çalışmalarıyla oluşturulan modern park ve spor sahası önceki gün Belediye Başkan yardımcısı Dr. kartal Saldırış ve belediye meclis üyeleri ve Mudanya Bursasporlular Derneği Başkanı Ercan Özkes’in de katılımıyla düzenlenen törenle engelsiz parkı ve spor sahası olarak hizmete sokuldu. 5 dönümlük bir arsa üzerine yapılan Papatya isimli engelsiz parkı bünyesinde engelliler için spor aletleri ve oyun alanları yer alırken, çevre sakinlerinin oturup dinlenebilecekleri alanlarda oluşturuldu.

Mudanya belediyesi, ilçeye yeni bir parkı daha kazandırmak amacıyla çalışmalarına başladı, yeni yapılacak olan modern park ilçenin tek ceza ve tutuklu evinin bulunduğu binalar geçtiğimiz yıllar içinde yıkılarak işlevine son verilmişti. Bugüne kadar boş kalan bu alana yeni bir spor, oyun ve dinlenme parkı yapımına karar veren ve bu konuda hazırladığı projeyi hayata geçirmek amacıyla Şükür Çavuş Mahallesi, Yel Değirmeni Sokakta bulunan eski cezaevinin bulunduğu alanda yapılan törenle çalışmaların startı verildi. Yaklaşık 7 dönümlük bir alanda yapılmasına başlanan Yel değirmeni isimli parkta,seyir terasları, spor aletleri, 100 m’lik koşu ve yürüyüş yolu, kafeterya ve otopark bulunacak.

Yapılan törenlerde belediye başkan yardımcısı Seçil Pınar İncecik, belediye meclis üyeleri, fen işleri müdürü ve park bahçeler müdürü de hazır bulundular. Başlatılan çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan, Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, Mudanya Halkının rahat bir nefes alabilmesi için, spor yapma olanaklarının arttırılarak sağlıklı bir yaşam sürmelerini amaçladıklarını belirtti. Başkan yardımcısı DR. Saldırış, ‘’Mudanya Belediyesi olarak daha önce mezbelelik olan ve yıkılarak işlevine son verilen cezaevinin bulunduğu alanı ele alarak modern bir park alanı olarak yapılması için bugün startını verdik. Burada vatandaşlarımızın oturup dinlenebilecekleri oturma grupları ve engelli vatandaşlarımız ve tüm halkımız için oyun ve spor alanları oluşturacağız. Bu bölgemizin ihtiyaçlarından biri olarak gördüğümüz bu çalışmayı kısa zaman içinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Burada oluşturacağımız parkımız, sosyal yaşam şekliyle huzur veren bir park olacağı kanısındayım. Eski Cezaevi bölgesinde yaklaşık 7 dönüm üzerindeki alanda dinlenme ve spor amaçlı parkımızın yapımı için çalışmalarımızı bugün başlattık. Burada ki arazinin bir kısmı belediyemize bir kısmı da hazineye ait olup planda park olarak görüldüğü için herhangi bir sıkıntı görülmüyor. Park içerisinde bir bina yapılmayacağı için kısa bir zaman içinde tamamlanarak hizmete girecek” dedi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.