Yıldırım’da Yeni Bir Yaşam Alanı

01 Şubat 2013

-Bursa’nın daha yaşanabilir ve çağdaş bir kent haline gelmesi için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,Şirinevler’in bahar aylarında 6400 metrelik park ve meydana kavuşacağını söyledi.

BURSA – Bursa’nın daha yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için çalışmalarını tüm ilçelerde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım İlçesi’nde bulunan Şirinevler’in çehresini de park ve meydan düzenlemesiyle değiştiriyor.

Bursa’nın sağlıklı bir geleceğe ulaşması hedefiyle çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hizmetlerini Yıldırım İlçesi’ne de ulaştırıyor. Şirinevler’de başlayan park ve meydan düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Altepe, kentin değerine değer katan projelerini tüm ilçelere olduğu gibi Yıldırım’a da taşıdıklarını kaydetti.
Bursa’nın daha yaşanabilir ve çağdaş bir kent olması için projelerini hızla gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Altepe, “Nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu semtlere meydan kazandırma çalışmalarımız sürüyor. Ankara Yolu altında bulunan Şirinevler’in tam kalbinde, yaklaşık 6 bin 400 metrekarelik alanı meydan ve park olarak düzenliyoruz. Şirinevler de bu sayede çağdaş bir semt haline kavuşacak” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile projenin detaylarını da konuşan Başkan Altepe, çalışmalar tamamlandığında; spor alanları, çocuk oyun alanları, yeşil rekreasyon alanları, yürüyüş yolları ve jimnastik aletleri gibi ögelerle düzenlenen parktan vatandaşların rahatlıkla yararlanabileceğini vurguladı. Altepe, çalışmaların bahar aylarında tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı’nın da katıldığı incelemede Şirinevler Mahallesi Muhtarı Süleyman Öztürk, Başkan Altepe’ye çalışmalarından dolayı teşekkür ederek bölgeye vizyon katacak projelerin devamını beklediklerini dile getirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.