Başkan Akaydın’ın elektrikli makam aracının şarjı güneşten

14 Aralık 2012


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’ın, elektrikli makam aracının enerjisi Güneşev’e kurulan şarj istasyonuyla güneşten sağlanacak.
Büyükşehir Belediyesi, Başkan Mustafa Akaydın’ın Güneşkent Antalya vizyonu doğrultusunda, güneş enerjisinin kullanımı konusunda öncü ve örnek olmaya devam ediyor.

Başkan Akaydın’ın yüzde 100 elektrikle çalışan 0 emisyon makam aracının, elektriği güneşten sağlanıyor. Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi Güneşev ve Ekolojik Eğitim Merkezi’nde Türkiye’nin ilk güneş enerjisi ile çalışan bireysel “Elektrikli Araç Şarj İstasyonu” kuruldu..
ŞARJ İSTASYONU KURULDU

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu’nda Başkan Mustafa Akaydın’ın elektrikli makam aracı şarj ediliyor. Güneşev’in bahçesindeki panellerden elde edilen enerjiyle çalışan şarj istasyonu 1600 CC elektrikli bir aracı 4 saatte şarj edebiliyor. Başkan Akaydın, elektrikli makam aracı kullanarak hem çevreye zarar vermiyor hem de güneşten elektrik enerjisi elde ederek ücretsiz yakıt imkanı sağlıyor.

PROJELERİMİZ ÇOK ÖNEMSENİYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin Temiz Enerji Projeleri kapsamında çalışmaları son aşamasına gelen cep telefonları ve elektrikli motosikletler için “Güneş Enerjili Şarj İstasyonları” da çok yakında Antalya’nın değişik noktalarına yerleştirilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, “Güneşten elektrik elde etme projelerimiz bir bir hayata geçiyor. Bu projelerle örnek olup, vatandaşları bilinçlendiriyoruz. Projelerimiz çok önemseniyor ve birçok uluslararası alanda ödül aldı” dedi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.