Sağlıklı Kentler Birliği’nden Tıp Bayramı’nda Anlamlı Mesaj

14 Mart 2013

Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe “Sağlıklı Şehirler Projesiyle yalnızca halkımıza kaliteli yaşam alanları sunmuyor, kentlerin sağlığı için hizmet veriyoruz. Toplum sağlığının korunması için fedakarca hizmet veren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını tüm üyelerimiz adına kutluyorum.” dedi.
“Herkes İçin Sağlık” prensibiyle yola çıkan Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Projesi’nin ülkemizde yaygınlaşmasını sağlayarak kent hizmetlerinde sağlığı ön plana çıkaran Sağlıklı Kentler Birliği, Tıp Bayramında sağlık çalışanlarını unutmadı.
Tıp Bayramı dolayısıyla Sağlıklı Kentler Birliği adına açıklama yapan Birlik Başkanı Recep ALTEPE, “Sağlıklı yaşam 7’den 70’e herkesin hakkıdır. Halkımıza hak ettiği sağlıklı yaşam için gerekli koşulları sunmak için hepimiz var gücümüzle çalışıyoruz. Bu açıdan aslında hepimiz birer sağlık çalışanıyız. Ancak insanları sağlığına kavuşturmak için gece gündüz demeden, her koşulda büyük özveriyle görev yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın yeri hiçbir zaman doldurulamaz. Toplum sağlığının korunması için emek veren başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlarım.” dedi.
Yaptığı açıklamada, şehirlerin de insanlar gibi yaşayan, nefes alan, büyüyen, sürekli değişen bir yapıya sahip olduğunu ve yaşamını sürdürmesi için Sağlıklı olması gerektiğini belirten Başkan ALTEPE, halkın sağlığı için şehirlerin sağlığına da dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Birlik Başkanı Recep ALTEPE, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı’nın bir uzantısı olarak kurulan Sağlıklı Kentler Birliği’nin bu anlamda iyi bir altyapıya sahip olduğunu ifade ederken, “Halk sağlığı için önemli bir rehber olan Sağlıklı Şehirler Projesi ulaşım, planlama, çevre, eğitim, sağlık, altyapı gibi kenti ilgilendiren birçok sektörleri bir araya getirir. Bu sektörlerin koordinasyonunun sağlanması görevini ise biz yerel yönetimlere verir. Sağlıklı Şehirler Projesiyle yerel yönetimler şehrin sağlık seviyesini yükseltmekle sorumlu, kentlerin doktorları olarak başrole sahiptir. Bizler kentlerimizin sağlığını koruyarak hekimlerimize de destek sağlamış oluyoruz.” dedi.

Mail listesine üye olun

Kaydınız alınmıştır.